• Efka.sk
email address
mopotfajova@gmail.com
cell phone number
+421 902 426 009
opening hours
8.00 AM - 7:00 PM
location
Trnava, Slovakia

Áno, čítate správne, tento príspevok je po slovensky. A prečo?
Chcem si byť istá, že všetci budú rozumieť tomu, o čom teraz píšem.Minulý týždeň som mala nádchu. Však to poznáte. Kýchate, bolí vás hlava, ste unavení, škriabe vás v hrdle a tečie vám  z nosa spôsobom, že rozmýšľate, či by sa neoplatilo podnikať s papierovými vreckovkami. Nič tragické to nie je, ale vie nám to po pár dňoch pekne liezť na nervy. Dva dni som bola bez energie, ale potom som sa cítila výborne.Tak prečo som ostala celý týždeň doma? Moje telo sa zjavne až tak dobre necítilo a dávalo mi to patrične vedieť mojim krásnym, sexy huhňavým hlasom a občasným kašľom. A keďže učím aj najmenších, povedala som si, že takto pred Vianocami radšej nebudem nič riskovať v podobe nežiaducich bacilových darčekov. Rozhodla som sa teda tento čas využiť na otestovanie esenciálnych olejov v praxi.Počula som už, že liečená alebo neliečená nádcha trvá týždeň, takže som vedela, že až tak veľa zase stratiť nemôžem.

Viaceré z vás milé mamičky už o esenciálnych olejoch počuli. Ale počuť a používať sú dve rozličné veci. Presvedčila som sa o tom na vlastnej koži. O olejoch som počula prvýkrát asi pred dvomi rokmi. Pár som si ich aj kúpila. Používala som ich príležitostne, keď ma napadlo, občas som ich kvapla do difúzera na spríjemnenie atmosféry, ale to bolo asi tak všetko. Aktívnejšie som ich začala používať minulý rok, ale odvahu na to, aby som sa pri nádche liečila len s nimi som nabrala až teraz. A aké sú moje skúsenosti? Úprimne ma prekvapili.Nie je olej ako olej. Nechala som si poradiť a používam oleje od firmy Young Living
Esenciálne oleje značky Young Living sa vyrábajú pri nízkych teplotách a nízkych tlakoch. Zachovávajú si tak svoje pôvodné zloženie, aké nám stvorila príroda. Spoločnosť Young Living rastliny, kery, stromy nie len pestuje, ale oleje aj spracováva (destiluje), balí a skladuje, pričom zaručuje čistotu a kvalitu prírodných esenciálnych olejov, ktoré sa dostávajú priamo k nám. Všetky rastlinky sa pestujú na nekontaminovanej pôde s láskou a úctou. Majú aj oleje označené plus, ktoré sú schválené na vnútorné užívanie.
Ak by ste si chceli oleje zakúpiť aj vy, kľudne sa na mňa obráťte a pomôžem vám vybaviť si zľavu.

Čo sa mi teda osvedčilo v praxi?
1. Zvlhčovať vzduch- do Difúzera kvapnúť 1kvp esenciálneho oleja Thieves a občas Citrus


2. Kloktať s Thieves 2x denne
3. Natierať chodidlá s Thieves 3x denne
4. Piť Thieves 3x1 kvapka (nie malé deti)
5. Cucať zázvor 3x denne
6. Inhalovať Vincentka s Breathe  roll on alebo Peppermint

              

7. Mlgať olej (oil pulling) 2x denne s 1 kvapkou čajovníkového oleja Melaleuca

                                
8. Nahrievať dutiny infra lampou (sanitas) 2x denne

9. Vyplachovať dutiny Kanvička - ak sú deti príliš malé používať Soľná fajka

10. Oddychovať a piť veľa tekutín (ideálne čistú vodu alebo čaj)

 

Úprimne neviem, či mi pomohli oleje, difúzer, infra lampa, inhalátor alebo nosová kanvička. Čo však viem, že nádcha trvala rovnako dlho, mala veľmi zaujímavý priebeh- hlava ma bolela a unavená som bola prvé dva dni a dutiny som cítila ďalšie dva (vedela som, že sa v nich niečo deje a kapesníkom ešte neodzvonilo), len s tým rozdielom, že som mohla dýchať nosom (dokonca aj v noci). Oddýchla som si a podarilo sa mi z nej dostať pomocou olejov, Vincentky a morskej soli. No a za toto som veľmi vďačná. Verím, že vám tieto rady pomôžu najmä, keď ide o našich najmenších, pri ktorých sa takým prirodzeným spôsobom snažíme hľadať alternatívy.